27.11.2025
З 16 по 26 листопада 2025 р. студентка кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства імені Костянтина Нємця Ольга ПОДПРЯТОВА взяла участь в навчальному візиті в рамках освітньої програми “Study Tour to Poland”, котра була організована Фондом Європейських студій в м. Вроцлав (Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich).
Метою програми було ознайомити студентів з різними аспектами життя в Польщі, представити механізми системних змін і модернізації, а також надати досвід участі в європейських структурах.
Основною локацією програми став громадський простір Odlot. Strefa Partycypacji, де проходили тренінги та дискусії. Учасники вивчали практики громадської участі, механізми місцевої демократії та формати підтримки молодіжних ініціатив.
У межах програми учасники відвідали низку важливих установ і локацій Вроцлава. Зокрема, студенти побували в Пункті інформації Європейського Союзу, де ознайомилися з роботою європейських інституцій, а також у Fundacja Krzyżowa, що займається міжнародним діалогом та громадянською освітою. Важливою частиною поїздки стало відвідання Kościół Pokoju w Świdnicy, об’єкта ЮНЕСКО та унікального прикладу дерев’яної сакральної архітектури. Крім того, учасники отримали практичне уявлення про роботу медіа під час екскурсій до Radio Wrocław та студентської радіостанції Radio Luz. Значну увагу було приділено вивченню діяльності наукових та освітніх інституцій під час візитів до Centrum Historii Zajezdnia, Hydropolis, Політехніки Вроцлавської та Вроцлавського університету. Окремим прикладом локальної самоорганізації стало знайомство з роботою громадського центру «Centrum na Przedmieściu». Також в рамках програми відбулася зустріч із депутатом міської ради Якубом Новотарським та представниками Fundacja Dom Pokoju, які поділилися досвідом у сфері міської політики, роботи з конфліктами та розвитку громадських ініціатив.
Підсумовуючи, Ольга зазначила, що Study Tour to Poland стала цінною можливістю не лише для отримання практичних знань, а й знайти нових друзів, встановити важливі знайомства та відчути атмосферу міжнародного молодіжного співтовариства.
Зичимо Ользі нових цікавих проєктів та досягнень!



Кафедра у соціальних мережах: