Наші монографії


Теоретична і прикладна геоінформатика : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / С. В. Костріков, К. Ю. Сегіда. – Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2016. – 592 с.

Навчальний посібник присвячений розгляду низки теоретичних та прикладних питань предметної галузі геоінформатики – наукового напряму, який займається вивченням законів, методів і способів накопичення, обробки й передачі геолого-географічної та екологічної інформації за допомогою ЕОМ та інших технічних засобів. Головна мета – викласти основні поняття та ключові положення геоінформатики, розповісти про принципи функціонування та інтерфейсу геоінформаційних систем (ГІС), навести конкретні приклади використання програмного забезпечення ГІС, в тому числі – авторського.Для студентів й аспірантів географічних, геологічних та екологічних спеціальностей, які вивчають основи ГІС-технологій, методи просторового аналізу і геоінформаційного моделювання.

Інноваційно-інвестиційний потенціал як основа конкурентоспроможності регіону (на прикладі Харківської області): колективна монографія / за заг. ред. Л. М. Нємець, К. Ю. Сегіди. - Харків : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2017. - 520 с.

У монографії викладено результати комплексного суспільно-географічного дослідження інноваційно-інвестиційного потенціалу Харківської області як основи її конкурентоспроможності. Представлено теоретико-методологічні основи суспільно-географічного дослідження регіональної конкурентоспроможності з огляду на інноваційно-інвестиційний потенціал території. Наведено характеристику потенціалу та комплексний аналіз соціально-економічного розвитку Харківської області як регіональної соціогеосистеми. Охарактеризовано інноваційно-інвестиційний потенціал Харківського регіону в аспекті формування його конкурентоспроможності. Визначені напрями підвищення регіональної конкурентоспроможності Харківської області.Для вчених, географів, економістів, які займаються проблемами регіонального розвитку, наукових співробітників, аспірантів і студентів, які навчаються за спеціальністю «Економічна та соціальна географія».